Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Başbakanımız yaptığı bir açıklamada; ''kız ve erkek öğrenciler aynı evde kalıyorlar, biz muhafazakâr demokrat bir parti olarak bu durumu kabul edemeyiz, Vali Bey'e talimatı verdim bu konunun üzerinde duracağız ve engellemek için gerekli tedbirleri alacağız'' dedi. Peki sizce insanların özel yaşam alanları olan evlerin içine müdahalede bulunmak doğru mudur?

%74,5Hayır, müdahale edilmemesi gerekir
%16,4Evet, müdahale edilebilir
%5,5Bence;
%3,6İlgilenmiyorum/Fikrim yok
Ankete Katılım: 55 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 2 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

sorrybitch: size ne ki bunu kalanların aileleri düşünür onlar için sorun yoksa biter.Bir başbakan kimin kiminle aynı evde kalacağıyla ilgilenmemeli özel hayata müdahale
16 Şubat 2014
bjk1903: İşin ilginç tarafı bunu söyleyen kişi, yıllardır her yerde şunu söyler; ''Biz kimsenin yaşam tarzına müdahale etmedik.'' Bunların tamamı ucuz seçim yatırımlarıdır. Seçim öncesi aklınca muhafazakâr çevrelere oynuyor. Hâsılı bu gündem oluşturma tuzağına kimse düşmesin. Kendisi bilmiyor mu aynı evde kalan yetişkin insanlara yasal olarak karışamayacağını. Dolayısıyla on küsur senedir uyguladıkları bayat taktikleri yemesin artık insanlar.
29 Kasım 2013
unalziya: İnsanlık onuruna aykırı olan bu uygulamayı toplum kabul etmeyecektir. Suudi Arabistan ve İran' da bile ev dışında müdahaleler olabilir.Ancak konut kapısı kapandımı içeriye müdahale edilmez.
11 Kasım 2013
sol: Başbakanımız +18 yaşındaki insanların kendi iffet ve namuslarına sahip çıkamayan bireyler gözüyle bakmakta ve yaşam haklarına müdahale etmektedir. Gözünü iktidar bürümüş hareketlerine bir yenisini daha eklemiştir. Herkesin özgür yaşadığı toplumda kimse kimseye ahlak bekçiliği yapamaz zira ahlaksızlık yapmayanları da zan altında bırakamaz.
10 Kasım 2013 . 2 üye beğendi
ibrahimpekin: Doğrudur diyen var mı ya? Böyler birşey olabilir mi? :) Müdahale edilebilir diyenin aklına şaşın.
9 Kasım 2013 . 1 üye beğendi
pırıl_pırıl: Özel yaşam alanları kontrol edilemez. Mantık çerçevesinde böyle bir uygulamanın zaten olmayacağını düşünüyorum. Yoksa bizim de evimize gelip kontrol edecekler de evlenme cüzdanımızı mı göstereceğiz acaba :P Uygulama her ne kadar gerçekleşmese de Başbakan'ın gördüğü manzaran ben de hoşlanmayanlardanım. Çünkü zor durumda kalan çook kız gördüm. Zavallılar zamanı nasıl da geri döndürmek istemişlerdir...
9 Kasım 2013
cesuryürek: Müdahele edilemez.
8 Kasım 2013
ayazcem: Çocuk gelinler sıralamasında ilk 10 içerisindeyiz.Tecavüzler kat kat artmış.Son 10 yılda 200'den fazla kıza polis tecavüz etmiş.Bu polislerin hiçbiri ceza almamış.Ulan hepsi mi suçsuzdu?Senin derdin sadece oy almak oy ! sen kimi kandırıyorsun? Rahatça lafını söylüyorsun çünkü o kitleler sana asla oy vermeyecek.13 yaşındaki kıza imam nikahı kıyanlara tek satır laf etmiyorsun.Çünkü onlar sana oy veriyor değil mi?Senin tek derdin oy almak.Ve bu ülkenin onurlu insanları sana boyun eğmiyor!
8 Kasım 2013 . 3 üye beğendi
fasli: Devlet bünyesi altında olan mekanlarda müsaade edilmelidir, özel evlere müdahale edilmemelidir.
8 Kasım 2013
bahatekin: Evet doğrudur. Bugün 'benim bedenim' diyen kızlar,yarın tecavüze uğrayınca 'devleeeet' diye nara atıyorlar. Hem Dinimiz İslam'ın kurallarına,hemde Türk geleneklerine aykırıdır nikahsız aynı evde yaşamak. Karı-koca mısın, baba-kız mısın aynı evde yaşıyorsun. Ben olumlu buluyorum.
7 Kasım 2013 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: sari_zeybek . 6 Kasım 2013