Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Kişisel gelişiminizi nasıl sürdürüyorsunuz?

%32,4Her konuda bilgi ve beceri sahibi olmaya çalışıyorum
%28,2Belirlediğim birkaç alanda uzmanlaşmaya çalışıyorum
%15,5Kendimi geliştirmiyorum
%9,9Tek bir alanda uzmanlaşmaya çalışıyorum
%8,5Şöyle;
%5,6İlgilenmiyorum/Fikrim yok
Ankete Katılım: 71 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 6 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

keremege: Nereye kadar gelişeceğim; yeter bu kadar gelişmek... Şimdi gelişmişliğin tadını çıkarma zamanı:)
21 Mart, 13:38
Red-kit: Öğlen 4'e kadar yatıyorum.Öğlen 4'e kadar yatan insan nasıl olur ekseninde uzmanlaşıyorum :D
17 Eylül 2013
feeling19: Kendimi ilgi alanlarımda geliştirmeye çalışıyorum. Her türlü görüşten arkadaş edinip onları anlamaya ve yeni şeyler öğrenmeye açığımdır daima. Okumayı, gezmeyi, araştırmayı severim. Sabit fikirli olmamayı kendime ödev bilirim.
21 Ağustos 2013
Maxjohnroyan: Her konuda ve çeşitli alanlarda geliştirme çabalarında olup, başarılı olduğumu düşünüyorum.
26 Temmuz 2013
Bysmooter: Kişisel gelişim derken ?
14 Haziran 2013
sherlock: Genellikle yerimde sayıyorum. Geliştirmekte zorlanıyorum kendimi belki ama geriye de gitmiyorum bu da önemli. Neyse.
26 Mayıs 2013
ukela: Bilgi konusunda maymun iştahlıyım, her şeyi öğrenmeye çalışıyor çok fazla ve alakasız konuya ilgi duyuyorum, aslında pek de iyi bir şey değil gibi bu. Bir yandan da asıl alanım olan konuya ağırlık vermeye çalışıyorum. Bu arada ezilmezsem eğer, çok gelişcem ben :p
13 Mayıs 2013
Kurtulus99: Sosyal bilimlerde tek bir anabilim dalı üzerine yoğunlaşmak imkansızdır.Örneğin sosyolojiden,antropolojiden,arkeolojiden,coğrafyadan,psikolojiden,felsefeden vesaire bağımsız bir tarih düşünülemez.Aynı şekilde her biri birbirine bağımlıdır,birinde noksanlık varsa algılama kapasiteniz daralır,yorum yeteneğiniz törpülenir.Yani diyeceğim o ki sosyal bilimlerde at koşturuyorsanız 'tek bir konuya yoğunlaştım' diyemezsiniz herşey eksik kalır.
9 Mayıs 2013
bjk1903: Kişisel gelişimle ilgili bir sürü yayın var ama ben bunlara pek inanmıyorum. Kendimi meşgul olduğum iş alanında geliştirmeye ve daha başarılı olmaya çalışıyorum. Her şeyi bilmek ve her konuda uzmanlaşmak mümkün değil, tek bir alanda başarılı olmaya çalışmak en iyisidir.
8 Mayıs 2013
dpd06: Bir konuda uzmanlaşmak istenirse sadece o konuya yoğunlaşılması gerekir, öbür türlü biraz ondan biraz bundan olsun mantığıyla uzman olmaya çalışmak komedidir. Kişisel gelişime zaten inanan biri değilim, benim aklıma hep ' sadece aptallar 8 saat uyur', '10 günde ekonomist olmanın yolları', 'ferrarisini satan bilge' gibi saçma kitaplar geliyor, bunlara hiç inanmıyorum. Ha kendi ufkumu genişletmek için ne yapıyorum diye sorarsanız 3. dil falan öğrenmeye çalışıyorum,mastera devam falan filan.
7 Mayıs 2013
Anketi oluşturan üye: partocar . 5 Mayıs 2013