Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Bilim Teknik Karmaşası 3: Amerika ve Avrupa ülkerinde yapılan anketlere göre Evrim Teorisi'ne en az inanan ülke Türkiye olmuştur. Peki siz hangisine inanıyorsunuz: Evrim Teorisi'ne mi, yoksa Yaradılış'a mı?

%65,1Yaradılış`a inanırım
%19,8Evrim Teorisi`ne inanırım
%10,1İlgilenmiyorum / Fikrim yok
%5,0Ben şuna inanırım:
Ankete Katılım: 278 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 127 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Tanrı'nın varlığına inanıyorum. Evrim teorisinin bütün ayrıntılarına vâkıf değilim, ayrıca bu konularda ihtisas sahibi olmadığım için de teorinin içeriğine dair ilmî bir kanaat bildiremem. Yaşam içerisinde belli bir seviyede değişimin olabileceğini düşünüyorum ama Tanrı'nın varlığını topyekûn inkâr eden hiçbir görüşe katılmam.
9 Mart 2013
pırıl_pırıl: Evrime inanamak için 1 nedenim bile yok. Yaratılışa içinse çok. Eee o zaman gidip evrime inanacak değilim ya saf saf :D
9 Mart 2013
partocar: Türk insanının zekasının dünya insanlarından üstün olduğunu gösterir. Çürütülmüş bir görüş hala bir kısım insanlar tarafından inatla ve bağnazlık derecesinde bağlılıkla savunuluyor. En büyük mekanizmaları ise sahtekarlık (Piltdown, Nebraska, Lucy, Coelacanth, Haeckel çizimleri, Arcaeopterix vs.).
23 Eylül 2012 . Polemikleri Oku
bjklicem: Ankara Ünv. Antropoloji okuyorum. Antropoloji, insan bilimi demektir. İnsanı geçmişten günümüze biyolojik ve kültürel bir varlık olarak inceler. Evrim teorisi gerçektir.Şuanda bunu kanıtlayabilecek 10larca 100lerce örnekler vardır.Pek çok insanca bilinen evrim teorisi: insanın maymundan geldiğidir. Ancak bu bilgi yanlıştır.evrim teorisine göre; İnsan,maymundan gelmemiştir.İnsan ve maymun bundan yaklaşık 6-7 milyon yıl önce aynılardı.buna primat evrimi de diyoruz.İsteyenleri bilgilendirebilirim.
13 Haziran 2011 . Polemikleri Oku
padişah: Yaratılışa yüzde yüz inanır evrim teorisinin inkarcılık temelli bir safsata olduğunu bilirim...
17 Ocak 2010
meşmet: Yaradılışa inanıyorum...
29 Haziran 2009
berxay: Evrim Teorisi'ne inanmıyorum, yaradılışa inanıyorum. En az inanan ülkenin Türkiye olması normal, çünkü müslüman nüfus bayağı fazla.
29 Haziran 2009
ışıl_ışıl: Türk olduğuma göre demek ki yaradılışa inanıyorum :D
14 Haziran 2009
Travian: Bilime aykırı olan evrim teorisi adı üstünde teoriden ibarettir..Bugün ise yalan olduğu açıkça ortadadır..Fakat evrim teorsinin yalan olduğunun ortaya çıkması İslamın yayılması anlamına geldiğinde evrim teorisi Avrupa'da zorunlu öğretilir,gerçekler ise yasaklanmıştır..Bilim evrimi reddeder..Boş bir balon olduğunu kanıtlar..
2 Nisan 2009 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
alifirat: Daha mantıklı olan evrim teorisidir
31 Ocak 2009
Anketi oluşturan üye: JohnNash . 1 Eylül 2006