Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Günlük hayatınızda etnik kökeninizi söylemekten utandığınız ya da korktuğunuz oluyor mu?

%92,0Hayır olmuyor
%8,0Evet oluyor
Ankete Katılım: 362 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 153 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ışıl: Bu anket 2007 de kaldı belli ki :) hayır Türk'üm bu sadece onur verir bana.
3 Şubat 2015
berxay: Benimki biraz karışık ama tam bilmediğim için Türküm diyebilirim. Utanmıyorum, başka bir şey olsaydı da utanmazdım. Hepimiz aynı yerden geldik ve aynı yere gideceğiz, gerisinin önemi yok.
10 Temmuz 2012
Kurtulus99: İnsanlarla tanışırken kimsin-nerelisin diye sormam.Fazla da önemsemem.Soran olursa da cevap olarak direkt Nevsehir-Hacıbektaşlıyım ve Aleviyim derim.Ayrılıkçı zihniyetler üzerine etkili bir yöntemdir.Karşı tarafın zihniyetinin kimliğini belli eder.Siz de tanışma faslına ona göre devam edersiniz.
30 Haziran 2012 . 1 üye beğendi
yagmur340: Türk olmaktan her zaman gurur duyuyorum
29 Haziran 2012 . 1 üye beğendi
bjk1903: Hiç kimsenin etnik, dinî veya siyâsî kimliğini saklamasını ve ifade etmekten çekinmesini doğru bulmam. Bunlar utanılacak şeyler değildir. Ben de Türk olduğumu beyân etmekten şeref ve gurur duyarım. Son zamanlarda memlekette bütün etnik kökenler tâltif edilirken, Türklüğü utanılası bir şey olarak gösterilmesi, Türk kimliğini ifade edenlerin 'ırkçı, bölücü, faşist' olarak addedilmesi ise adından, tarihine, toprağından, suyuna kadar her şeyinde Türklüğün izi olan bu memlekette ne garip ve hazindir.
28 Haziran 2012 . 1 üye beğendi
dpd06: Benim öyle bir durumum olmadı,'beyaz türk(!)' profiline uymaktayım çünkü.Ama bu sıkıntıyı yaşayan birkaç kişi gördüm özellikle alevilerde.Yeni tanıştığım ve yakın arkadaş olduğum bir kız arkadaşım bana 'ben aleviyim,bundan sonra görüşmek istemezsen anlarım' demişti.Şok oldum,alevi olsa ne olmasa ne diye.Daha önce alevi diye onunla görüşmeyi kesenler olduğundan bunu açıklama ihtiyacı hissetmiş.Alevi olduğu için dışlandığından yurt odasını değiştirmek zorunda kalan birini de tanıyorum.Zor.
29 Mayıs 2011
unesyusuf: türk oğlu türk'üm...her yerde korkmadan söylerim bunu
28 Aralık 2008
demir: Dünyanın hangi ülkesinde olursam olayım Türk olduğumu haykırırım.Ne mutlu Türk üm diyene.
28 Eylül 2008 . 1 üye beğendi
esrar-ii: Türk'üm ve gururla söyleyebilirim,utanılacak ne olabilir ki
7 Mayıs 2008
571_1453: Hayır... Kökenim Oğuz Kağan'dan, Alparslan'dan, Fatih Sultan Mehmed'den Yavuz Sultan Selim'den gelme... Türk oğlu Türküm...
7 Mayıs 2008 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: sharan . 23 Mayıs 2007