Anket Sitesi

Anket Sonuçları

'Haydi Kızlar Okula', 'Baba Beni Okula Gönder' gibi, sadece kız çocuklarını içeren yardım kampanyalarının adil olduğunu düşünüyor musunuz?

%60,9Evet, ülkemizde eğitim konusunda kız çocuklarının desteğe ihtiyacı var
%31,4Hayır, bence erkek çocuklarına da hitap edilmeli
%7,7İlgilenmiyorum / Fikrim yok
Ankete Katılım: 207 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 99 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Bu kampanyalara sebep olan Güneydoğu ve Doğu'daki cahil ebeveynler eğitilmelidir. Sayısını ve adlarını bile bilemeyecek kadar çocuk yapmalarını engellemek amaçlı çalışmalar yapılmalıdır. Gerekirse bu konuda yaptırım da uygulanmalıdır. Yoksa bu kampanyalar hiç bitmez.
11 Ağustos 2012
anketörlü53: bence kampanya tüm çocuklar için olması eğitim daha faydalı.
13 Nisan 2011
ışıl_ışıl: Doğu ve güneydoğuda gerçekten kızların okula gitme problemi var.Kız arkadaşlarımın yaşadıkları olaylar var 15 yıl öncesinden...
8 Ağustos 2009
xmystery: Tabi ki erkeklerin de gönderilmesi lazım.Bilmem bilinir mi ama okula gitmeyen çocukların yaklaşık %30'i erkek.Tamam belki kızlardan bayağı az bir rakam ama gene de hiçe sayılası bir rakam değil,hem de hiç değil.Bu komuda acilen bir şeyler yapılması gerektiğini düşünüyorum...
8 Kasım 2008
h_acar: Eğitimsizlik sadece kızların değil erkeklerinde derdi. Bence hem erkeklere hem kızlara hitap eden bir kampanya hazırlanmalı.
8 Kasım 2008
Metallica58: tabii ki bazı erkek çocukları da okuyamıyor.bu nedenle sadece kız çocuklar olması biraz kafa karıştırıyor.ancak bu dönemde daha çok kız çocukları okula gönderilmiyor.ama bence erkek çocukların da dahil olması lazım.
24 Eylül 2008
tugcesss: Çünkü sadece kız çocuklarını 'belli sebeplerden ötürü' okula göndermiyorlar. Bu yüzden evet sadece kız çocuklarını içeren yardımlar yapılmalı ve o ilkellerin beyinlerine(!) sokulmalı!
16 Eylül 2008 . Polemikleri Oku
Held: Hyir.Bu tür kampanyalari desteklemiyorum.Sadece belli bir bölge icin düzenlendigini düsünüyorum.
30 Temmuz 2008 . 1 üye beğendi
fluenta: Kızların okumasının daha çok engellendiği yerlerde tabi ki en mantıklısı kızların okumasına öncelik vermektir. Ancak çobanlık yaptırılan, tarlada çalıştırılan erkek çocuklarının da kampanya kapsamı dışında bırakılması çok yanlış.
29 Temmuz 2008
quartz: gelecek nesileri yetiştirecek olanlardan biri de annelerdir, bu bağlamda kadının donanımlı olması gerekir. kadın kendini geliştirir ise sosyal hayattan pay alır ve hayata değer katabilir. kızların okula gitmesi de daha çok engelleniyor,bunun zorunluluk gibi gösterilmesi ve kampanyanın bu yönde geliştirilmesi normal, ancak yerel yöneticiler erkek çocuğunu okula göndermeyenlerle de ilgilidir diye düşünüyorum.
23 Temmuz 2008
Anketi oluşturan üye: fluenta . 17 Temmuz 2006