Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Suriye'ye askeri operasyon düzenlenmesinin önünü açan Başbakanlık Tezkeresi, Meclis Genel Kurulu'nda gerçekleşen kapalı oturumda 4 Ekim 2012 tarihi itibariyle kabul edildi. Tezkereye 320 kabul, 129 ret oyu çıktı. Hükümetin bu yetkiyi doğru şekilde kullanacağına inanıyor musunuz?

%61,4Hayır
%21,6Evet
%11,4Kararsızım
%5,7İlgilenmiyorum / Fikrim yok
Ankete Katılım: 88 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 7 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

A.ceylan: Hükumet hangi yetkisini doğru şekilde kullanmış ki bunu kullansın.
14 Mart 2013 . 1 üye beğendi
ibrahimpekin: Ekibini toplayıp önden buyursaydı yerinde kullanmış olurdu. Onlar da mutlu olurdu biz de.
25 Şubat 2013
umut.44: Meclis baştan aşağı Akp li kaynıyor zaten. Başbakan ne söylerse tümü tek bir ağızdan aynı şeyi tekrar ediyor. Doğru ya da yanlışlığına bakılmıyor.
25 Ekim 2012
anafor: Hükumetin bu yetkiyi piyon olarak başarılı şekilde uygulayacağına inanıyorum hele ki gerilim artarsa. Suriye'ye girsek de Erdoğan ve tayfası savaşmayacak sonuçta, bir de Tayyip Bey uyurken iyi örtünmemiş olacak ki, kendini Atatürk yerine koyup, gerekirse en önde savaşarım falan filan kendi kendine kahramanlık hikayesi kuruyor.
10 Ekim 2012
ayazcem: Gelinen noktaya nasıl geldik? Kardeşim Esad nasıl Kanlım Esed oldu? Sürece dair birkaç şey okumak bile nasıl bu noktaya varıldığını gösteriyor. Bu arada muhaliflere silahların Türkiye'den gittiğini dünya basını "iddia "ediyor.Yani Esad dedikleri adam da buraya nasıl bir kin ile bakıyor tahmin etmek zor değil.Savaş çıkacağını düşünmüyorum yine de.Ben ret oyumu ama...
10 Ekim 2012
taçsızkral07: ABD'nin maşalığını yapmayı iyi bilirler...
9 Ekim 2012
bjk1903: Çok yanlış ve amatör bir dış siyâset izleyerek, 'bölgesel güç' hikâyesiyle Türkiye'yi etrafımızdaki bütün ülkelerle kanlı bıçaklı yapan bir iktidarın işgüzârlıkları hız kesmeden devam ediyor. Suriye konusu bizi hiç ilgilendirmeyen, sadece ABD'nin talimatlarıyla bulaştığımız bir meseledir. Hiçbir millî menfaatimizin olmadığı böyle bir savaşa girmek büyük hatadır. Türkiye'nin bugün sınır ötesine yapacağını tek askerî hamle; Irak'ın kuzeyindeki terörist alçakların inlerini yok etmek olmalıdır.
9 Ekim 2012
sol: Umarım doğru kullanırlar aksi takdirde namlunun ucunda da bulabiliriz kendimizi
7 Ekim 2012
drosophila: Savaş mavaş çıkmayacak bence. Bu işin de üstesinden iyi gelecek AKP. Oy toplayacak. Savaşın eşiğinden döndürdük ülkeyi diyecek. Suriye'ye savaşıp ne yapacağız, işgal mi edeceğiz? Savaşlar zaten saçma ama böylesi bir savaş daha da saçma, ne uğruna yani!? Onlar bizi işgal etmiş zaten, 100 000 Suriyeli bizim topraklarda. AKP ve ABD'deki akıl hocaları bu işten de nasıl kar edilebileceğini hesaplıyorlardır. Götürdü yine oyları AKP.
5 Ekim 2012
berxay: Hükümet hangi yetkiyi doğru kullandı ki bunu doğru kullansın. Zaten ben bu konuda retçilerin yanındayım. Başbakan çıkmış 'savaş meraklısı değiliz ama savaşa uzak da değiliz' diyor, daha topun kimden atıldığını bilmeden bir yerleri bombalıyorlar, o bilmedikleri yere asker göndermek için tezkere çıkartıyorlar. Dış politikamız ayran budalası tadında devam ettiği sürece, 3. dünya savaşı da çıkarırız. Rüzgar eken fırtına biçer, ABD'ye güvenen de kendini fırtına değil kasırga içinde bulur.
5 Ekim 2012
Anketi oluşturan üye: aydınlıkk . 5 Ekim 2012