Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Avrupa Ermeni Federasyonu Başkanı Hilda Çoboyan, 'Dersim soykırımı'adlı konferansta yaptığı konuşmada, 'Dersim kızılbaşlığının, paganlık, Hıristiyanlık ve Alevilik karışımı' olduğunu iddia etti. Siz bu tespite katılıyor musunuz?

%44,7Hayır
%31,7Fikrim yok
%23,6Evet
Ankete Katılım: 161 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 55 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

partocar: Bu konuda kendilerine söz düşmeyecek birileri varsa onlardan ilki Ermenilerdir. Dersim'de soykırım yapılmıştır doğru. Böyle bir konferansta Ermeni birisinin bulunması da anlamlıdır. Kendilerine güya pay çıkaracaklar 'bu Türkler sizi de bizi de yok ediyor' diye. Şu arşivleri medyanın önüne adamakıllı sermiyorlar ki soykırıma uğradığını söyleyen Ermeniler'e hoşt diyelim.
14 Mayıs 2013
berxay: Dersim konusunda en büyük söz Dersimlilere düşer. Dersimli kendini nasıl hissediyorsa öyledir. Paganlık ve Hristiyanlıkla alakalı olduğunu düşünmüyorum, Ermenilerin bu konuda konuşmalarını da anlamsız buldum. Hilda Çoboyan'ın günahını almış olmayayım ama bence bu açıklaması iyi niyetli bir açıklama değil. Zaten Dersimlilerin Türkiye'de gördüğü baskı ortada, bir de Hristiyan diye yaftalayarak iyice baskı kurulmasını amaçlamışlar diye düşündüm, artık Dersimlilerin yakasından düşsün herkes...
4 Ağustos 2012
dpd06: Bu konuda şu şudur diyebilecek kadar bilgim maalesef yok ama görüşlerine değer verdiğim birkaç üye belli ki anlaşılır ve güzel yorumlar yazmış,hem onlara hem anketöre bilgilendirici anket için teşkkür ederim.(O üyeler kendini bilir:))
21 Temmuz 2011
Kurtulus99: Katılmıyorum.Dersim kızılbaşlığı aleviliğin özüdür,Dersimin yıllarca asimile edilememesinden kaynaklı olarak gerçek alevilik dersimde yoğun olarak devam etmektedir.Bunun dışında aleviliği islam içi gören hatta şiileştirme politikalarına yenik düşen nusayri ve diğer aleviler yanılmaktadır.
8 Aralık 2010
padişah: Dersim olayları neticesinde idam edilirken 'evladı kerbelayık, bihatayık, ayıptır, günahtır' ifadeleriyle tarihe not düşen seyid rıza peygamber efendimizin torunlarındandır.Gerçekten ayıp edildi, günah işlenildi.İadei itibar gereklidir.Kabul ederlerse ben onbinlerce günahsız yere canına kıyılanlar adına merhum seyid rıza'nın ruhundan özür diliyorum.
11 Ocak 2010
sancar3: halaçoğlunun dediklerinin doğru olduğunun ispatıdır bu..
1 Mart 2009
62yurtsever: Kimse yada hiçbir kurum Dersim'in toplumu ve onuru üzerinde yalan dolanla biryerlere varamaz.Dersim halkı başkalarına benzemez.O tür yaklaşımları yemezler.Dersim onurdur ve öylede kalacaktır.Bunu ard niyetli yaratıklar bilsinler.
12 Şubat 2009
cihans: Dersim isminin kökeni kimilerine göre Kürtçe sanılsa da aslen Ermeni olan iki kardeşlerin isimleridir. Mutluluk verici birşeydir.
6 Şubat 2009
siyahmasal: Bu konuda hiç fikrim yok böyle bir tezi ilk kez duyuyorum,ama şimdi araştırmaya başlıyorum bakalım ne demek istemiş sayın Hilda Çoboyan....
16 Aralık 2008
Ulusal34: kürt alevisi diye bişey yoktur. alevilik türkmenlikten gelen bir soydur. kürt alevisiyim diyen kişiler asimile olmuş ya kürt yada alevidirler ve kim ne soykırımı anlamış değilim. aleviliği hıristiyanlığa dahil etmeye çalışan kürtleri kullanmaya çalışan zekası geri kişiler böyle konferans vermiştir.
13 Aralık 2008 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: kafkas62 . 14 Kasım 2008