Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Bir ülkede beden eğitimi, resim , müzik gibi dersler seçmeli ders haline getirilip, haftalık ders saatleri düşürülüyorsa. . .

%55,5Ülke sanata ve spora önem vermiyor demektir
%35,6Ülkenin gelecekte sportif ve sanat başarısı düşük olacak demektir
%26,0Ülkede bir şeyler ters gidiyor demektir
%23,3Ülke bu uygulamadan hemen vazgeçmelidir
%22,6Ülke ezberci sistemi benimsiyor demektir
%22,6Ülke modern ve çağdaşlık yolunda gitmiyor demektir
%17,8Ülkede matematik,fen ,edebiyat öğren gerisi hikaye demektir
%17,8Ülke doğru yapıyor demektir
%15,1Ülkede gelecek nesiller sağlıksız yetişecek demektir
%10,3Ülke ilerde çok büyük gelişme gösterecek demektir
%9,6Bilmiyorum / Bir düşüneyim
Ankete Katılım: 146 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 4 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 55 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

mahinur: Şimdiye kadar kaç tane rekorlar kıran atletler, dünyayı sallayan müzisyenler, eserleri kapışılan ressamlar ürettik? Tamamen gereksiz ve mantıksız dersler bunlar. Yeteneği olan bu dersleri görmeli.
10 Eylül 2012
affan: Herkes yeteneği olan dersi seçip onda uzmanlaşırken, resim yapamadığı halde eline boya tutturulan çocuğun rahatlaması demektir.
12 Ağustos 2010
era37: Ezelden beridir bu dersler sayesinde ne bir sporcu, ne bir ressam ne de bir müzisyen yetişmediği gerçeği ortada iken; ezelden beri bu derslerin öğrencinin boş boş vakit geçirdiği ve en çok sevdiği (!) dersler olduğu aşikarken; ezelden beridir her türlü ders dışı faaliyet için bu dersler kullanılıyorken; ezelden beridir bu derslerin öğrenciye zerre kadar bir şey katmadığı biliniyorken bu uygulama geç bile kalmış bir uygulamadır.
8 Haziran 2010
risusx: Tamamen "yazık" diyebileceğim bir uygulama. Sanki "odun geldiniz odun gidin" der gibi bir eğitim sistemi. Sorusu olan?
9 Mart 2010
kagu: Ne zaman sanata ve spora önem verildiki zaten, yetenekli gençlerin yeteneği körelsin diye ellerinden geleni yapıyorlar.
11 Şubat 2010
siyahmasal: Eğitim konusunda daha fazla baltalama yapılamaz diyeceğim ama beni haksız çıkarır bu hükümet,hızla uçuruma doğru yuvarlanıyoruz ve imdat kolu yok.Bilinçli politikalar olduğunu düşünüyorum bunların ama geçecek diye sabırla bekliyorum...
25 Ocak 2010
sevgiozlemi: Sadece oku, yaz, ezberle. Böyle eğitim olmaz ki. Sosyal ve kültürel alanlarda aktivite yapılmazsa teoride öğrenilenlerin pek faydalı olacağını sanmıyorum. Bizim ülkemizde her şey teoride kalıyor zaten.
17 Kasım 2009
keremege: Atam'ın sanatla ilgili söylediği sözler geldi aklıma anketi okuyunca. O sözlere tezat bir şekilde ilerliyoruz malesef. Seçmeli olması gereken başka dersler varken, bu derslerin seçmeli olması gerçekten düşündürücü.
10 Kasım 2009
yalnızdeniz: Bir ülke yerine adını koyabilirdin.40'lı yıllardan beri yazarına çizerine,okuyana,düşünene düşman bir ülkenin son perdedeki hali diyelim.
28 Ekim 2009
çiçek1907: Aslında seçmeli ya da notsuz olması güzel olurdu.Sonuçta herkesin bu gibi derslere yeteneği yok.Yeteneği olmayanlar hep düşük not alıyor.
24 Ekim 2009
Anketi oluşturan üye: ayazcem . 19 Ekim 2009